Všechny produkty značky Podere Sapaio

BOLGHERI PAR EXCELLENCE! 

"V každé naší lahvi se nachází práce lidí, kteří se nespokojí s jiným, než nejlepším možným výsledkem".

Massimo Picin, majitel vinařství. 

WWW.SAPAIO.IT

Vinařství Sapaio je relativně mladý projekt v prestižním regionu Bolgheri.

Přes svojí relativně krátkou existenci se vinařství rychle zařadilo mezi elitní skupinu vinařství v apelaci Bolgheri DOC.

Majitelem vinařství je charismatický Massimo Picin, který prodal svůj stavařský business a zasvětil svůj život vínu. Massimo investoval do nízko-intervenčního vinaření a špičkového týmu zkušených a talentovaných lidí.

Hlavním enologem není nikdo jiný, než Carlo Ferrini. 

Již od prvního ročníku se vína Sapaio stala velmi atraktivními a vyhledávanými náročnými konzumenty a vinařskými kritiky. Vína jsou jako mladá spíše opulentní a koncentrovaná, se zráním však přichází potřebná elegance a pozitivně dlouhodobá schopnost zrání. 

Od ročníku 2015 se také změnila filozofie obou vín. 1. víno Sapaio vinařství "deklasovalo" z Bolgheri DOC na Toscana IGT, a to díky nákupu špičkových poloh pár metrů za hranicí apelace Bolgheri. To vínu paradoxně pomohlo díky větší flexibilitě práce mimo apelační zákon a také díky tomu, že potenciál nově nakoupených vinic je opravdu fenomenální. 

Díky těmto změnám dostalo velký prostor 2. víno Volpolo, které je dnes pouze Bolgheri DOC a současně se jedná o jedno z nejlepších červených vín našeho portfolia v poměru kvalita-cena. 

 

4 produktů.

Zobrazení 1-4 z 4 položek
close Nákupní košík