Všechny produkty značky Riecine

VRCHOLNÁ PODOBA SANGIOVESE Z GAIOLE - CHIANTI CLASSICO! 

WWW.RIECINE.IT 

První známky o usedlosti Riecine jsou známé již od roku 1112, kdy místo patřilo k nedalekému klášteru.

V roce 1971 zde koupil zakladatel Riecine John Dunkey 1,5 ha půdy a se svojí ženou postupně začal s rekonstrukcí staré kamenné vily a rekultivací místních, původně klášterních vinohradů.

Netrvalo dlouho, a John Dunkey se stal jedním z nejobdivovanějších průkopníků kvalitních vín v Chianti Classico.

Po úmrtí těchto majitelů koupil vinařství nový investor a vinařství svěřil do péče "all star" týmu profesionálů. 

Vinařství provozuje Alessandro Campatelli, který pracoval pro mnoho slavných vinařství v Toskánsku. Sklepmistrem je Ilda Roci, který pracuje ve vinařství více jak 10 let a o vinice se stará respektovaný profesionál Palmino Muscogiuri. 

Tento obdivuhodný team tvoří působivá, terroirová vína, která jsou považovaná za monument Chianti Classico v chladnějším a kopcovitém "satelitu" Gaiole. 

Dnes vinařství hospodaří v přírodním a neinvazivním režimu zhruba na 20ha vinic v Gaiole. Riecine disponuje originální, mozaikou rozdílných terroirů, díky kterým jsou vína naprosto jedinečná. Většina vinic leží ve vyšší nadmořské výšce cca 480 m.n.m, 

Chladnější expozice dávají vínům fantastickou eleganci, svěžest, intenzitu a široké spektrum aromatických vlastností. Pokud máte rádi např. vína z Burgundska, Riecine je styl, který Vám bude vyhovovat a který si zamilujete. Nečekejte Chianti ve stylu Herkules, ale spíše vína s finesou, která jsou komplexní, plná, ale elegantní zároveň. 

Ve sklepě jsou vína tvořena s řemeslnou péčí - ruční sběr, třídící stůl, šetrná extrakce pomocí šlapání hroznů. Okolní kvasinky, pomalé kvašení při nižších teplotách. Zrání probíhá v cementových vejcích, starých tonneaux i velkých sudech ze slavonského dubu. 

V ročnících 2017 a 2018 jsou vína od Riecine hodnocená jako jedny z nejlepších vín celého Toskánska. 

Vína Vám vřele doporučujeme! 

6 produktů.

Zobrazení 1-6 z 6 položek
Hrozny pocházejí z nejstarších vinic Riecine, nejprve ručně sbírané a vybrané, poté lehce rozdrcené. Víno fermentuje v betonových tancích Nomblot a...
2 150,00 Kč
Hrozny pocházejí z nejstarších vinic Riecine, nejprve ručně sbírané a vybrané, poté lehce rozdrcené. Víno fermentuje v betonových tancích Nomblot a...
close Nákupní košík