Všechny produkty značky Lodali

VINAŘSTVÍ LODALI - "HIDDEN GEM" LANGHE!

CANTINA EMERGENTE GAMBERO ROSSO 2023! 

WWW.LODALI.IT

Třetí generace vinařství Waltera Lodaliho vyrábí svá "maloprodukční" vína z rodinných vinic v Langhe. Příběh Lodali začíná u Walterova otce Giovanniho, syna contadina (rolníka), který ve 30. letech 20. století začal vyrábět víno pro zákazníky své malé trattorie v Treisu. 

V roce 1982, po Lorenzově předčasné smrti jeho manželka Rita opustila práci kadeřnice, aby se sama starala o jejich malé hospodářství a mohla vychovávat svého malého syna Waltera.  Walter, který v této pracovité vinařské rodině dospěl, v pravý čas také absolvoval enologickou školu v Albě a v roce 1998 převzal rodinné vinařství.  

Pod jeho vedením a s novým elánem vinařství pokračuje ve zlepšování kvality vinic, sklep je nově vybaven sudy Stockinger a vína jsou šperkována do jak říká Walter: "topissimo kvality!"

Řada vín Lorens, pojmenovaná na počest Walterova otce nabízí opravdové a skryté poklady Langhe. Barbaresco Lorens z vinice na hraně "kráteru" Rocche dei 7 Fratelli a Barolo Lorens z vinice Bricco Ambroggio v Roddi jsou emocionální lahve té nejvyšší kvality. 

V roce 2023 dostalo vinařství zasloužené ocenění v průvodci Gambero Rosso / Cantina Emergente a poprvé v historii získala lahev Lodali 3 bicchieri. Tohle vinařství je "hidden gem" Langhe a v budoucnu o něm ještě hodně uslyšíme!

5 produktů.

Zobrazení 1-5 z 5 položek
close Nákupní košík