Všechny produkty značky Tiefenbrunner


NADČASOVÁ, OSOBITÁ A CHARAKTERNÍ VÍNA

WWW.TIEFENBRUNNER.COM

Rodinné vinařství Tiefenbrunner je jedním z vůbec nejstarších vinařství v Alto Adige. Vinařské řemeslo si zde generace navzájem předávají již od roku 1848. Současnou generací jsou manželé Christof a Sabine, kteří stojí i za jménem vinařství, které se nachází v 900 let starém hradu Turmhof.  

Díky invencím v posledních letech: práce na vinicích ve spojení ze Simonet & Sirch, modernizace gravitačního sklepa, výměna nerezu za cement... dosahuje vinařství velkého uznání a současně patří k nejlepším producentům nejen v rámci Alto Adige, ale i celé Itálie. V průvodci Falstaff má vinařství od roku 2021 5* a v průvodci Doctor Wine 3*. Absolutorium, kterého dosahují jen Ti nejlepší z nejlepších. 

Převážná část rodinných vinic leží v části rozsáhlé, teplé a jižně orientované oblasti Alto Adige, zvané Bassa Atesina (jihotyrolské nížiny). V této části leží jedny z nejvýše položených vinic regionu. Některé vinice „nad mraky“, které patří rodině Tiefenbrunner, leží v nadmořské výšce přes 1000 m.n.m. Ve vyšších nadmořských výškách se pěstují převážně aromatické odrůdy, které profitují z delšího, pomalejšího polyfenolického a aromatického zrání, a díky chladnějšímu klima v období dozrávání mají vína nejen intenzivní aroma, ale i potřebnou svěžest. V teplých nížinách (v kontrastní výšce cca 200 m.n.m.), které jsou ovlivněné pásem teplejšího proudění vzduchu z nedalekého Lago di Garda, se naopak daří pozdním odrůdám, např. Cabernetu Sauvignon, který zde dává plná, mohutná, ale vyvážená vína.

Christof Tiefenbrunner má několik vinařských zásad. Převážně to jsou precizní, puntičkářské a ekologické práce na vinohradech. O ekologii se zde ale jen nemluví, jedním z mnoha důkazů je např. vlastní vodní elektrárna. Ve sklepě se na vína „nespěchá“, dává se jim potřebný čas.

Výsledkem promyšlené práce a rodinného řemesla jsou vynikající, klasická, poctivá, intenzivní a originální vína, která jsou navíc vzhledem ke svojí kvalitě i velmi dobře dostupná. 

8 produktů.

Zobrazení 1-8 z 8 položek
ODRŮDA: 100% Chardonnay  VINIFIKACE: Alkoholické kvašení v sudech barrique s následným zráním 1 rok s mícháním na kalech.  Malolaktické kvašení v...
2 689,00 Kč
ODRŮDA: 100% Chardonnay  VINIFIKACE: Alkoholické kvašení v sudech barrique s následným zráním 1 rok s mícháním na kalech.  Malolaktické kvašení v...
close Nákupní košík