Všechny produkty značky Domaine d'Henri

LE DOMAINE D´HENRI

PŘÍBĚH NOVÉ GENERACE RODINY LAROCHE, JEDNÉ Z NEJRESPEKTOVANĚJŠÍCH

VINAŘSKÝCH DYNASTIÍ FRANCIE. 

WWW.LEDOMAINEDEHENRI.FR

V roce 2013 prodal Michele Laroche svoji původní Domaine (Domaine Laroche) skupině Ad Vini a založil úplně nové vinařství, které nazval po svém otci: Henri. Od roku 2013 získala tato jedna z nejrespektovanějších vinařských dynastií ve Francii postupně zpět všech 21 ha rodinných vinic, které se zde předávaly od roku 1690 jako rodinné dědictví. V řemesle společně s otcem pokračuje talentovaná dcera Margaux Laroche. 

Rozdílem od předchozí Domaine jsou vína pouze z vlastních vinic, selekce starých mikroparcel (parcela 1er Cru Fourchaume "Heritage má letos 83 let), maximálně ekologické postupy na vinici, elevage v 600l sudech Stockinger, dlouhé zrání bez nutnosti filtrace, korky Diam. 

Styl vín je hodně klasický a osobitý zároveň. Vína vynikají převážně svojí čistotou, harmonií, šikovným a opatrným školením v sudech a silným minerálním "elementem". Na etiketě vín je stará rodinná fotografie, kdy Henri Laroche se svojí ženou obědvají během přestávky při pracích na vinici ve svém starém Citroenu. 

4 produktů.

Zobrazení 1-4 z 4 položek
close Nákupní košík