Všechny produkty značky Vilmart & Cie

PETER LIEM, CHAMPAGNEGUIDE.NET: 

„Vilmart & Cie is not only one of the greatest grower-estates in Champagne,

but one of the finest champagne producers of any type in the region.”

ANTONIO GALLONI, VINOUS: 

“When I think of finesse in Champagne, Vilmart is one of the first names that come to my mind.”

WWW.CHAMPAGNEVILMART.FR

Rodinné, boutique vinařství Vilmart bylo založeno v roce 1890 v Rilly-la-Montagne Desirée Vilmartem. Začátkem 90. let převzal vinařství současný majitel a špičkový vinař Laurent Champs, který přinesl do vinařství nové myšlenky a značku Vilmart velmi brzy etabloval mezi absolutně nejlepších vinařství v celém regionu Champagne.  

Mezi hlavní principy vinařství patří šetrné a ekologické práce na vinici. Všechna vína jsou pouze z vinohradů, klasifikovaných jako Premier Cru. Vilmart je jedním z prvních vinařství, které začalo praktikovat tzv. organické vinohradnictví a které veškeré své víno vinifikuje v dřevěných sudech. Díky pravidelnému míchání kalů jsou vína neskutečně bohatá. Vilmart však nenechává ve vínech proběhnout malolaktickou fermentaci, což vínům dává jiskru a obdivuhodnou svěžest. Starší vinice na vápenci dávají vínům další rozměr v podobě dlouhé a minerální dochuti.

Hlavním mottem vinařství je udělat špičkové víno, samotné bublinky jsou pouze sekundárním výsledkem kvašení v lahvi.

Champagne Vilmart patří mezi opravdové vinařské hvězdy a ve vinařství vznikají vzácná a dokonale čistá, noblesní a podmanivá Champagne s obdivuhodnou finesou.

7 produktů.

Zobrazení 1-7 z 7 položek
"Základní" neročníkové Champagne z prestižního a velmi respektovaného vinařství Vilmart je noblesním vínem, které fascinuje svojí elegancí a finesou. 
1 345,00 Kč
"Základní" neročníkové Champagne z prestižního a velmi respektovaného vinařství Vilmart je noblesním vínem, které fascinuje svojí elegancí a finesou. 
close Nákupní košík